Spojením úsilia občianskeho združenia "Kalokagatia na Slovensku" a Slovenskej Asociácie Športu na Školách vzniklo dielo, ktoré sa navždy zapísalo veľkými písmenami do histórie slovenského športu a olympizmu. Kalokagatia - o nej je reč patrí k najvýraznejším odkazom nežnej revolúcie.

Hlavný partner súťaže: Nadácia Jednota COOP a COOP Jednota Slovensko.

logo nadacia coop jednota        logo coop jednota           logo rajo          logo unilever          logo henkel

Projekt JEDNOTA FUTBAL CUP je zaradený do plošného projektu Jednota COOP na Slovensku – Jednota pre školákov.

Miesto. Futbalové ihriská AŠK Slávia, ul. Rybníková Trnava

Činovníci: Riaditeľ súťaže: Jozef Gábor, 0903 928 048
Jozef Mračka
Hlavný rozhodca: deleguje ObFZ

Štartujú: Družstvo tvorí maximálne 10 hráčov, 2 vedúci.
Poznámka: Pri kategórii dievčat sa hrá s 5 hráčkami v poli, u kategórie chlapcov sa zníži počet hráčov v poli z 5 na 4 (ustanovenie ŠTK SAŠŠ).

Pravidlá:
Súťaží sa podľa pravidiel malého futbalu a tohto predpisu. Hrací čas 2 x 10 min. s prestávkami medzi polčasmi 3 min.

Hrací systém:
Hrá sa súčasne v dvoch skupinách po 4 družstvá systémom každý s každým ( 1-4, 2–3, 4-3, 1-2, 2-4, 1-3 ). Do semifinále postupujú z každej skupiny prvé dve družstvá, kde odohrajú zápasy krížovým spôsobom ( A1 –B2, B1-A2 ). Finále odohrajú víťazi, porazení hrajú o 3. miesto.
Družstvá zo 4. miesta v skupinách hrajú o 7.miesto, z 3.miesta hrajú o 5.miesto.

Hodnotenie:
Za výhru sa prideľujú 3 body, za remízu 1 bod, prehra 0 bodov. V skupinách pri rovnosti bodov rozhoduje: (pri dvoch a viacerých minitabuľka)
1. vzájomný zápas,
2. rozdiel gólov,
3. väčší počet strelených gólov,
4. podiel gólov.
5. penalty (5), a potom až do rozhodnutia zápasu.
Vo finále a pri zápasoch o umiestnenie nasleduje predĺženie 2 x 5 min a potom nasledujú pokutové kopy.